top of page

Sopocka Plaża 

Cztery kilometry plaży, ciągnącej się od południowej do północnej granicy miasta są jednym z najchętniej odwiedzanych plażowych miejsce nad Bałtykiem.Uroki sopockiej plaży odkryte zostały już na początku XIX wieku. Miejsce na organizację swojego wymarzonego uzdrowiska dr Haffner – "ojciec Sopotu" Spacerowe zaplecze plaży stanowi piękna trasa tuż za wydmami, dostępna zarówno dla pieszych jak i rowerzystów, ciągnąca się przez całą długość miasta wzdłuż bardzo ciekawych przykładów sopockiej architektury uzdrowiskowej.

Molo 

Obiekt składa się z 2 części: drewnianej i lądowej.

Część lądowa (Skwer Kuracyjny) to plac o powierzchni 20 tys. mkw., na którym znajdują się: przepiękna zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, punkty gastronomiczne oraz dużo zieleni. Na placu mogą byś organizowane imprezy masowe do 6 tys. osób, a w okresie zimowym funkcjonuje tu sztuczne lodowisko. Jest to jedyne miejsce w Sopocie na organizację dużych imprez promocyjnych w tym letnie kino.

.

ul. Boh. Monte Cassino

Rozsławiony w całej Polsce deptak - potocznie zwany "Monciakiem" - to zamknięta dla ruchu ulica biegnąca prosto do molo. Po obu jej stronach mieszczą się malownicze kamienniczki, galerie, puby i kawiarnie. Mierząca ponad 600m ulica stanowi główną arterię Sopotu, która szczególnie latem zamienia się w kolorową rzekę z tłumu rozkochanych w Sopocie turystów.

Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem na Monciaku jest Krzywy Domek. Zbudowany w 2004 roku wg projektu inspirowanego bajkowymi rysunkami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Znajduje się na liście najdziwniejszych budynków świata.

Teatr Boto 

 

BOTO to nowe miejsce na kulturalnej mapie Trójmiasta, znajdujące się w samym sercu Sopotu, na placu przy fontannie „Jasia Rybaka”. Po 5-ciu latach działalności, Fundacja Teatru BOTO otworzyła swoją siedzibę, gdzie na powierzchni ponad 130 m2 stworzono kameralną scenę teatralno-koncertową (z widownią na ok. 80 osób) oraz barotekę z przestrzenią wystawienniczą. 

BOTO to miejsce otwarte na poszukiwania, eksperyment artystyczny i bezpośredni kontakt z widzem, pragnące integrować różne środowiska artystyczne i naukowe Trójmiasta. Przestrzeń, która przyciągnie widza zainteresowanego sztuką niebanalną i odważną ale również, w której można niezobowiązująco spędzić czas w miłym towarzystwie.

Teatr na plaży

W miesiącach letnich, jak od wielu lat, salę teatralną zapełniają spektakle i recitale przygotowywane przez Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Od 2014 roku dodatkowo na plaży przed teatrem, na okres czerwca-sierpnia uruchomiona została druga scena – plenerowa, gdzie wystartował projekt Kulturalna Plaża pod patronatem radiowej Trójki. Kulturalna Plaża to spektakle, koncerty i filmy oraz działania edukacyjne dla najmłodszych, a także plażowa biblioteka i festiwale.

Temu miejscu warto się przyjrzeć.  Ma ono w sobie „coś”.

Nearby Attractions

bottom of page